تبلیغات
طواف عشق - زن از دیدگاه غــــــــــرب . . .

زن از دیدگاه غــــــــــرب . . .

 

نوع مطلب :مذهبی ،جالب و خواندنی ،

نوشته شده توسط:پرناک

«  بـ ســـــ م الــ لــه الــ رحــ مــ ن الـــ رحـــ یــ م  »

 

سلام بر مادر بی قبر

وسلام بر قبرهای بی مادر..

ایام فاطمیه را تسلیت عرض میكنم.

                 * * *

زن درغرب به """كالا""" تبدیل شده ...

مطلب زیر گواه این ادعا است :

{درغرب فروشگاه هایی وجود داره كه خانوم ها (بعضا كودكان) مثل مجسمه می ایستند درحالی كه به آستیناشون اتیكت چسبیده شده و روی اون نوشته   :

نام : ....

سن : ....

وزن : .....

قیمت : ......(كه بسیار ناچیز است.)

وآخرش نوشته : * صادره از اسرائیل *

بعضی ازآقایون میان و یكی از این خانوم هارو می خرن وكاغذ خرید هم می گیرن ...(فیلمش هم موجوده )}

گاها اتفاق افتاده كه پلیس ها جنازه یكی از این خانوم هارودركنارجاده پیدا می كنن،بررسی كه می كنن متوجه میشن:

[آقایی كه این خانوم روخریده بود به طرز بسیــــــــاروحشتناكی این خانوم رو كشته مثلا روده هاشو ازشكمش درآورده ویا............]        

تازه به  این سخن مولا علی (ع) پی می برم كه فرمودند: " ای زنان با حجاب وعفاف از منزل بیرون بروید تا  مورد تعرض مردان قرار نگیرید."

متن درج شده در قسمت بالا برگرفته شده از سخنان استاد رائفی پور میباشد..

 

امروزه  بساط اون چیزی كه درغرب به عنوان "" آزادی زن "" پهن شده برپایه اینه كه زن رو درمعرض دید مرد قرار بده .یكی از نشانه های مردم سالاری غربی ها همینه كه زن رو برای مرد میخوان ؛ واسه همینه كه میگن زن آرایش كنه تا مرد التذاذ ببره!!! زن رو به عنوان وسیله التذاذ مردان معرفی كردند واسمشو گذاشتن "" آزادی زن ""،درحالی كه آزادی مردان هرزه برای تمتع از زن است.

درغرب تا همین چند سال پیش زن ها حق مالكیت ،تحصیل ،رای دادن ،تصرف درمال شخصی  خودشونو نداشتن .از نظر غربیها علت اینكه خانوم ها نباید درچادر باشن وحجاب داشته باشن این نیست كه آزاد باشند  چرا كه افراد محجبه دارن میگن مابا حجاب آزادیم ، اونا چیز دیگه ای مورد هدفشونه ، اونا زن رو برای نوازش چشم مرد وبرای بهره وری نامشروع مرد میخوان واین بزرگترین اهانت به زنه.

ما درقضیه زن در برابر حرفای غربی هیچ دفاعی برای انجام دادن نداریم ...         

 

  بلكه ما حمله داریم ، چه دفاعی ؟؟؟ درموضوع زن ما از دنیا طلبكاریم . ما از دنیا غرب كه اومدن زن بشری رو درطول تاریخ اینقدر مورد تحقیرقرار دادن طلبكاریم .تمدن غرب به زن هیچی نداده اون چیزی كه غرب به اون دامن زده بی بند وباری وابتذال زنانه بود.این فرهنگ غربه كه باید درموضع دفاع بر بیاد ولی متاسفانه فضای رسانه ای وسرمایه داری قضیه رو بر عكس جلوه داده واونها میشن مدافع حقوق زنان .

خط كج گشته هنر

بی هنر ها همه خوب و هنرمند شدند

غربی ها میگن هرچی كه ما فهمیدیم رو همه ی دنیا باید تقلید كنه و مایلن جاهلیتشونو بر معرفت دنیا مغلوب كنن. اونا میخوان زن به سبك اروپایی درجامعه رواج پیدا كنه  كه میشه سبك مد و آرایش و مصرف گرایی وهرجا با این موضوع  مخالفت بشه فریادشون بلند میشه ......

 دشمنای ایران اسلامی میگن ایران از لحاظ علمی ونظامی و... پیشرفت كرده وباید روی خانم های اون كار بشه یعنی بی حجابشون كنیم والگوشون بشن بازیگران هالیوود وخوانندگان زن خارجی .

 

میشل هولبگ(نویسنده فرانسوی):جنگ علیه اسلام گرایی با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد ،فقط با فاسد کردن آن ها می توان به این پیروزی دست یافت،پس باید به جای بمب،بر سرمسلمانان دامن های كوتاه فرو بریزیم.

 

یكی از مشاورین وجاسوسان كاخ سفید درگزارش خود نوشته :

ماموفق شدیم چادرمشكی زن ایرانی را به چادرتوری وگلدار تبدیل كنیم ،

چادرتوری وگلدار زنان را به مانتوتبدیل كنیم ،

مانتو های بلند را به مانتو های رنگین ،تنگ وخیلی كوتاه

اگر بتوانیم این روسری را هم از خانوم های ایرانی بگیریم چیزی از اسلام وانقلاب اسلامی درایران باقی نمی ماند.

 

یك خاخام یهودی به نام مردخای فروماراز زنان یهودی خواسته بود كه هرزگی را درمیان جوانان مسلمان به عنوان ابزاری برای از بین بردن هویت عربی واسلامی آنها وبه عنوان یك راه حل نهایی برای مسئله درگیری اعراب واسراییل گسترش دهند.

این خاخام یهودی ضمن بیان این مطلب که او برای درگیری اعراب صهیونیست یک راه حل جادویی دارد که در صورت اجرا، منجر به پایان کامل درگیری صهیونیست با اسلام می شود، به رسانه ها گفت که او در واقع سه راه حل برای پایان درگیری اسراییل با مسلمانان دارد اما راه حلی که به عقل و قلب او نزدیکتر است این است که ادارات صهیونیستی در اسراییل و جهان،اصول و تعالیم و تاریخ اسلام را از بین ببرند. این کار باید از راه اشاعه رابطه جنسی، هرزگی وفرهنگ برهنگی در میان مسلمانان صورت بگیرد. همه این ابزارها منتهی به خلع اسلام ازسینه مسلمانان و تبدیل آنها به جامعه هایی سکولار می شود که هرگز به دنبال مقدسات اسلامی شان نمی گردنداو در ادامه سخنان خود افزود: در این صورت مسلمانان برای دستیابی به آخرین تکنیک های جنسی به سوی ایجاد روابط قوی با اسراییل و آمریکا و غرب پیش خواهند شتافت، در این هنگام ما باید از اینترنت به شکل گسترده تری برای ترویج افکار و فنون جنسی که بر هیجان جوانان مسلمان سیطره دارد استفاده کنیم تا آنها به غرب نزدیکتر شده و اندک اندک از فرهنگ اسلامی شان دور شوند.

اسراییل باید هر تلاش نظامی را برای رهایی از مسلمانان فراموش کند زیرا تا وقتی در درون آنها کوچکترین اثری از علاقمندیهای اسلامی‌‌شان وجود داشته باشد اینکار بی نتیجه است.

 او در پایان ارائه راه حل جادویی خود گفت: ما باید شور و شوق زن مسلمان را به سمت زیبایی خودش و پوشیدن کمترین لباس ها بکشانیم تا بیشترین فتنه را برای مردان داشته باشد،

 بایددر ذهن هر زن مسلمان جا بیندازیم که به دنیا آوردن بیش از یک یا دو فرزند زیبایی اش را ازبین می برد؛ زن مسلمان  باید برای زیبایی ظاهرش تلاش کند نه حجاب داشتن که آن زیبایی را می پوشاند، ما باید در راه اینکه هر زن مسلمان به سوی برهنگی برود کار کنیم.

این خاخام یهودی ضمن آنکه آینده را متعلق به سکولار دانست نه دین گفت: اسراییل باید به دنبال زنان مسلمانان سکولار بگردد، آنها را تقویت کند و شور آنها را برای کار کردن در چارچوب نقشه سکولار کردن جامعه اسلامی برانگیزد و همزمان به ترویج این مطلب در جهان بپردازد که دین یهود تنها دین حقیقی در تمام عالم است.

 

 

- بنابراین به لطف خدا درپست های بعدی به نقش ، جایگاه ,حقوق  زن از دیدگاه اسلام خواهم پرداخت تا به عنوان عضوی كوچك در جبهه حق جنگ روانی انجام وظیفه ای كرده باشم وهم پاسخی  باشد  برای سوال آن دست از افرادی كه میگویند اسلام زن را بی منزلت  وبی اختیار وخانه نشین و....كرده است.

" التماس دعا "

 یاری
سه شنبه 1392/02/10 10:13
مشکل دقیقا همین جاست منو شما این حرفا رو می پذیریم و درک می کنیم اما بعضی ها قدرت درکش رو ندارن. البته کم نیستن خانم های محجبه ای که به شکل اجتماع در میان و چادرشون رو زمین میذارن اینا همون هایی هستن که به علت موروثی بودن چادر تو خانوادشون محجبه بودن و وقتی شرایط عوض میشه اونا هم تغییر رویه میدن. البته بر عکس هم ممکنه.
مثلا تو یه شهری مثل قم که اکثریت چادری هستن آدم اگر مثل اونا نباشه خجالت میکشه در حالی که شاید جاهای دیگه از بس که چادری تو خیابون کم دیده میشه آدم دچار مشکل میشه و در این شرایط کافیه یه کم سست اراده باشیم تا خیلی زود همرنگ جماعت بشیم.
درسته منظور من هم همین بود ، هوا پرستی و جهل. گاهی واقعا نمیشه از بعضی ها توقع درک داشته باشیم به فکر بعضی ها هم باید جهت بدیم تا بتونن عمل کنن حالا این فکر به چه سمتی جهت داده بشه مهمه.
شاید ما به کم کاری کرده باشیم بعضی ها نیاز به راهنمایی و آگاهی دارن وقتی ما بیکار بشینیم دشمن شروع به کار میکنه و این ذهن های آماده برای پذیرش رو به دست میگیره و کم کم افرادش رو در جامعه بیشتر میکنه و وضعیت اینی میشه که میبینید. قبول کنیم تا حدی موفق بوده. اما باید جلوی این حمله فکری رو بگیریم باید آگاهی ها زیاد بشه تا جهل از بین بره اون موقع این هوا پرست ها هستن که همرنگ جماعت میشن.. همین حالا هم کم نیستن خانم هایی که وقتی به آگاهی میرسن تغییر جهت میدن.
محمدصالح
دوشنبه 1392/02/9 10:53
قبول دارم که جامعه تاثیر گذار هست... اما روی کی؟؟؟ کسی که برای زندگیش مبنا داره هم تحت تاثیر اجتماعه؟؟؟ زن های محجبه کم تر دیده میشن و الان عرف خانم ها در بیرون، به قول خودتون مانتو رو بجای چادر پذیرفتن.اگه بنا بر عرف و جامعه باشه، همین خانم های محجبه هم باید شکل بقیه در بیان.
اینهمه در قرآن ذکر شده : اکثرهم لا یعقلون، اکثرهم لا یشعرون ، اکثرهم لا یفقهون و ...
اشتباه در اینجاست که واقعا اینهمه برای جامعه ارزش قایل میشیم. و یکی از ملاک هامون جامعه میشه.
وگر نه کاملا قبول دارم که نظر اکثریت برای خیلی ها مهمه و اخلاق و رفتار و بقیه چیز ها رو تعیین میکنه. غرب هم از همین حربه استفاده میکنه و همین میشه که "مد" تعریف میشه.
من هنوز در گیر این شلوار های پاره موندم که اینا دیگه از کجا پیداشون شد؟؟؟ اگر حماقت نیست پس چیه؟؟؟
حجاب هم همینطور تغییر کرد... غیر از این بود که اول چادر های گل دار مد شد و بعد چادر های کوتاه و بعد مانتو ها و ...
حرف من اینه که کسی که وجدان داره هیچوقت نمیگه چون فلانی، فلان کار رو انجام داد، من حق دارم اینطوری رفتار کنم.
الانم اگر بخواهیم این مشکل رو ریشه یابی کنیم به هوا پرستی در یه عده و جهل در یه عده دیگه میرسیم. شاید منظور شما از اجتماع همین دو دسته باشه، که عذر خواهی میکنم اگه منظورتونو متوجه نشدم.
چیزی که الان مهمه بیرون اومدن از این وضعیت افتضاحه... فکر میکنم چاره ش همین اراده باشه بر این که مطابق دستور خدا عمل کنیم. و اگر منتظر چیز دیگه ای باشیم ضرر کردیم. یه آدم بالغ نباید منتظر تشویق و تنبیه باشه و یا خودشو به کاری عادت بده.
یاری
دوشنبه 1392/02/9 09:56
باور کنید من قصد ندارم این گناه رو گردن کسی بندازم گفتم که حرفاتون رو قبول دارم. ولی من فکر میکنم همه آدما پاک به دنیا میان و تو زندگی اجتماعی ساخته میشن و شخصیتشون شکل می گیره من به عنوان کسی که بین خانم ها هستم و شاید کمی بیشتر میشناسمشون چیز هایی رو که میشنوم و میبینم رو میگم و اصلا نمیگم که همه حرفام درسته. بحث سر سوء استفاده غربی هاست که انقدر در ذهن بعضی افراد نفوذ کردن که گاهی حقیقت ها رو نمی پذیرن البته نه همه و بدون هیچ استدلالی واقعیت ها رو رد می کنن و گاهی می بینیم که روی دیگران هم تاثیر میگذارن. اسلام توصیه های سازنده زیادی داره اما نمیشه از کسی که شیفته فرهنگ غربیه تا حدی که شاید بشه گفت اسلام رو قبول نداره بخوایم تابع اسلام باشه. و کافیه تعدادی از افراد نا آگاه و کوته فکر دورش باشن وتاثیر بگیرن اون وقت کم کم تفکر این آدما به فرهنگ جامعه تبدیل میشه و گاهی میبینیم که حتی اسلام گرا ها با توجه به عرف پیرو این فرهنگ غلط میشن چادر هم همینطوری تبدیل به مانتو شد و حالا هم که مانتو ها شکل عوض کردن.
جالب اینه که جایی که ما زندگی میکنن اغلب افراد از شهرستان ها هستن، و شاید کمتر درگیر تکلف زندکیه پایتخت نشین ها اما می بینیم که اوضاع حجابشون گاهی از بومی ها که قطعا فرهنگ زندگیشون متفاوت بوده و متفاوت بزرگ شدن بدتره. اسلام شاید اونورا کمی کمرنگ شده باشه اما مهاجرها دیگه چرا؟؟؟؟؟؟؟ پس جامعه تاثیر گذار هست. من میگم تو این که این همه تحت تاثیر غرب هستیم همه مقصریم. البته در بی حجابی خود خانم ها متهم ردیف اول هستن.
محمد صالح
یکشنبه 1392/02/8 10:42
منظور من این نبود که مرد ها یا زن ها رو تبرئه کنم.
مرد امر شده به غیرت و نگاه نکردن و ...
و زن هم امر شده به حفظ پوشش و نگاه نکردن و...
حالا هر کدوم که در وظیفشون کوتاهی کنن قطعا در پیش خدا مسئولند و این استدلال که جامعه ما رو به فلان سمت هدایت کرد مورد قبول نیست. این رو بر اساس آیه ای میگم که خدا فرموده اگر جامعه شما رو مجبور کرد ، هجرت کنید و زمین را وسیع خلق کرد و...
و این که گفتید کسی که یاد نگیره و هیچ وقت نفهمه هم به نظر بنده درست نیست ... بنا به فرمایش امام صادق کسی که وجود تفاوت و اختلاف در زمینه ای رو درک کرد، دیگه مستحق فکری و مستضعف محسوب نمیشه و باید در اون زمینه تحقیق کنه.
آیا مرد ها نمیبینن که یه عده خودشونو به یه سری قواعد ملتزم میبینن و به نامحرم نگاه نمی کنن؟؟؟
آیا زن ها نمیبینن که یه سری از خانم های دیگه پوششون با اون ها متفاوته؟؟؟

درسته ... بر کسی که تشخیص نده، هرجی نیست . ولی کسی که ببینه و بیخیال از کنارش عبور کنه به منزله ی همون ارض اول هست که ذکر شد.
ولی کسی که تحقیق کنه و عمدا رعایت نکنه از ارض چهارم بالاتر میره.

یاری
چهارشنبه 1392/02/4 10:10
البته... حرفاتون رو قبول دارم من هم گفتم که خانم ها مقصرند اما تنها مقصر نیستند بعضی ها یاد نمی گیرن و هیچوقت نمی فهمن و این میتونه تقصیر جامعه باشه. واسه همینه که بعضی ها تا شرایطشون عوض میشه و آگاهی شون بیشتر میشه تغییر رویه میدن. درسته هیچکس مجبور به انجام کاری نیست ولی من دیدم آقایی رو که از خانمش میخواد چادر سر نکنه ، یا کسی رو که رو سری از سر خانمش بر میداره و میگه این چیه سرت کردی .. کم نیستن این دست افراد . اینا فکر میکنن حجاب باعث عقب موندگی و بی فرهنگی و بی کلاسیه... من میگم این که غربی ها نقطه ضعفمون رو شناختن به دلیل همین بی فکری ها ، نا آگاهی ها و افراطو تفریط هاست.
بله هر کسی اختیار داره....
محمد صالح
دوشنبه 1392/02/2 11:52
قبوله که بی عفتی و بی غیرتی به موازات هم هستند و تقصیر رو تقسیم کردن درست نیست ... ولی قبول کنید که دیگه الان دوره ای نیست که کسی ، یه نفر دیگه رو مجبور به کاری بکنه و قطعا هر اتفاقی که بیفته قطعا با رضایت خود شخص انجام میشه. خیلی اتفاق افتاده که مردی که نسبت به حجاب همسرش بی تفاوت بوده ، وقتی که زن از این بی تفاوتی اطلاع پیدا کرده به خودش اجازه داده که پوشش خودشو کنار بگذاره .
من فکر نمی کنم که مردی زنشو مجبور کنه به بی حجابی...
یعنی برای اون مرد این ملاک نبوده که داره با زنی ازدواج میکنه که حجاب داشته ؟؟؟ اگه با حجاب مشکل داشته پس چرا اصلا ازدواج کرده و حالا نظرش برگشته؟؟؟
من علت رو چیز دیگه ای میدونم .
و این علت فقط مخصوص حجاب نیست...
اونم اینه که به طور کلی جامعمون شدیدا داره به سمت نفس پرستی میره و این رو نمیشه به گردن جامعه انداخت.
هر کسی خودش با وجدان خودش میفهمه که بعضی از کار هاش اشتباهن و نیازی نیست که کسی براشون تبیین کنه. همه میدونن که رابطه نامشروع خوب نیست و در روایات داریم بلایای طبیعی یکی از اثرات زیاد شدن روابط نامشروع هستن ... ولی با این وجود وقتی کسی که براش تقوی مهم نیست تو موقعیتش قرار میگیره دیگه به این چیزاش فکر نمی کنه و کار خودشو انجام میده .
بحث اینجاست که ما رو این روانشناسای غربی ، مثل سنگ در نظر گرفتن که فقط شرایط محیطی رو موثر میدونن و به طور کامل اختیار انسان رو بیخیال شدن.
زمانی که کسی پیش یک معصوم میرفت و از این که به فلان گناه مبتلاست شکایت میکرد، ایشان فقط نهی از انجام اون کار میکردن و به اختیارش وا گذارش میکردند. نه این که پدرشو و یا دیگرانو جوری تنظیم کنن که یه نفر دیگه گناه نکنه...
ما هم الان فقط باید بــــــخــــــواهیــــــم ... همین . هیچ راه حل دیگه ای نیست!!!!
یاری
چهارشنبه 1392/01/28 10:25
البته نمود این فعالیت ها برای تخریب شخصیت زن تو کشور خودمون داره زیاد میشه و متاسفانه بعضی ها بدون اطلاعات و کورکورانه پیرو این افکار و فعالیت ها هستن قبول دارم که خانم ها مقصرند اما تو این مشکل آقایون و خانواده ها هم بی تقصیر نیستن کم نیستن مادران محجبه ای که دختراشون بد حجابن. چطور میشه که یه خانم محجبه به عنوان مادر نمیتونه راه درست رو به فرزندش نشون بده؟ یا یک پدر معتقد و مذهبی نمیتونه جلوی فرزندش رو بگیره؟ چرا حتی برای بعضی از آقایون حجاب مانع پیشرفت و عقب ماندگی محسوب میشه؟ پس کجاس اون غیرتی که آقایون به اون شناخته میشن؟
سوءتفاهم نشه ولی سر خودمون که کلاه نمی تونیم بذاریم دورو برمون پر شده از این دست افراد. دلیل اینا نمیتونه جز عدم شناخت و کمبود اطلاعات باشه این همه غرب زدگی تقصیر کیه؟
برخورد نامناسب هم میتونه یکی از دلالیل حجاب زدگی باشه. حجاب که قسمتی از وجود زنه و برای اون تکامل محسوب میشه اینقدر داره منفور میشه.کاری نداریم اما همه انگشت ها به سمت خانم هاست خیلی ها مقصرند. همه مسلمون های افراطی و بدون شناخت ،همه خانم هایی که بدون اطلاعات و علاقه و فقط به خاطر موروثی بودن حجاب تو خانواده هاشون حجاب داشتن، همه آقایون باید بگم بی غیرت، همه این برخورد های غلط مثل حراست دانشگاه خودمون و... همه مقصرندکه حالا به جایی رسیدیم که دشمن نقطه ضعفمون رو شناخته و انصافا موفق هم بوده. البته باز هم اگر خوب نگاه کنیم دارن زیاد میشن خانم هایی که می خوان برگردن به اصل وجودی خودشون البته اگه اطرافیان بذارن.
ممنون از مطلبت منتظر ادامش و ایشاالله راهکارهات هستم.
etf
دوشنبه 1392/01/19 11:58
خب وقتی درباره حجاب و نقشه ها بدونید ایا تاثیری نداره؟!! وقتی از دروغ یک تبلیغات مطلع بشید باز هم گول این تبلیغ رو میخورید؟!!
اگر از گذشته حجاب تا به امروز از طرح ها نقشه ها و تلاش ها برای برطرف کردن حجاب بدونید ایا باز هم بی حجابی جذابه؟!! بله کسی که ندونه کسی که اطلاعاتش کامل نباشه شاید جذاب باشه براش اما ایا....
دوشنبه 1392/01/19 09:59
كتاب خوندن راجع به پوشش چه كمكی میكنه؟ با این كه توطئه های دشمن رو در زمینه حجاب میدونیم و نقشه هاشون برامون پوشیده نیست ‏‏‏چرا بعضی از خانم ها خودشون بی حجابی رو دوست دارن ؟ و از این كه با پوشش كم در جامعه حاضر میشن خوشحالن؟
طرح ها و برنامه ریزی های دشمن چیزی رو الان به زور از ما نمی خواد بلكه تبلیغات میكنه و در واقع خود ما هستیم كه این چیزی كه اون پیشنهاد داده رو انتخاب میكنیم. در واقع تقصیر از خود مونه...


یك راهكار معرفی كنید تا بدونیم چه كاری از دست ما بر می آد؟
etf
چهارشنبه 1392/01/14 14:06
فکرکنم کتاب فرهنگ برهنگی وبرهنگی فرهنگی اقای حدادعادل خیلی به ما کمک میکنه تو پوشش وحجاب
تو این کتاب سیر پوششو از گذشته تا به امروز نشون میده توصیه میکنم حتما بخونید.
همچنین فیلم کلاه پهلوی که دقیقا نشون میده که غرب این لباس های الان وحجاب رو از کی برنامه ریزی کرده برای ما
اره اگر کمی دقت کنیم متوجه میشیم .وضع بد حجاب خیلی چیزارو تغییر داده
کاش که کمی دقت کنیم
اللهم اهدنا الصزاط المستقیم
میلاد فرجی
یکشنبه 1392/01/11 10:14
حجاب ارثیه ام ابیها حضرت فاطمه(س) است خدا كنه میراث دار خوبی باشیم_تشكر
بسیجے27
شنبه 1392/01/10 20:10
ایام فاطمیه تسلیت. یا زهرا(س)
دشمن مارو خیلی خوب شناخته وبه اعتقاداتمون بیشتر از خودمون یقین داره ولی متاسفانه ما ها هنوز خوب دشمن خودمون رو نشناختیم ،وقتی به بعضیا درمورد نقشه وتوطئه های دشمنان میگیم ، میگند مگه اینا بیكارندو....كه بسی جای تاسف ونگرانی داره!!
جنگ ، جنگ عقیده هاست.دشمنان اسلام تمام تلاششون رو می كنند تا نطر وعقیده ی ما رو نسبت به اسلام عوض كنند واون مسائلی كه دراسلام ارزش محسوب میشه رو ضد ارزش جلوه بدند كه تا حدودی موفق شدند...پس باید معرفت وشناختمون رو نسبت به اسلام بیشتر كنیم تا دچار كج فهمی نشیم وتقوا مون رو بیشتر كنیم تا بتونیم حق رو از باطل تشخیص بدیم چون خداوند درسوره ی فرقان می فرمایند هركسی كه تقوا ش بیشتر باشه توانایی تشخیص حق از باطلش بیشتره . چیزی كه ما توی این دوره خیلی نیاز داریم معرفت وتشخیص حق از باطله.
یكی از دلایلی كه بعضی از خانم های باحجاب بعد از مدتی بی حجاب میشند اینه كه به كار درستی (حجاب) كه می كنند یقین ندارندویااینكه مورد حمله حرف "برخی" از بی حجاب ها قرار می گیرندونشست وبرخاست با بی حجاب ها كم كم اونها رو به رنگ خودشون درمیاره(البته این درمورد همه ی با حجاب ها وبی حجاب ها صادق نیست ،چون خانم های باحجابی هستند كه خیلی نسبت به حجابشون سفت وسختند وخانم های بی حجابی هم هستند كه كاری به حجاب دیگران ندارند ویا حتی حجاب طرف مقابل رو تحسین وتایید می كنند.)
ای كاش "همه" خانم های باحجاب به این عقیده برسند كه :
بعضی از بی حجاب ها با اینكه كارشون نادرسته به بی حجابیشون محكم هستند ودست از سرش بر نمی دارند ،پس خانم هایی كه باحجاب هستند وبه درستی كارشون مطمئنندباید درمورد حجابشون محكم باشند ودست از سرش برندارند وبرای یك با هم كه شده خانم باحجاب بشه الگوی خانم بی حجاب نه اینكه بی حجاب بشه الگوی باحجاب...
اینطوری شاید از بی حجاب ها ، وشبكه های ماهواره ای كمتر تاثیر بگیرند...
مسئله ی دیگه ای كه وجود داره اینه كه برخی از افراد از شبكه های ماهواره ای وافراد بی حجاب تقلید كوركورانه می كنند درحقیقت بدون دلیل كار زشت اونها رو قبول می كنند وانجامش میدن درصورتی كه همون شبكه ی ماهواره ای وفرد بی حجاب بدون دلیل حجاب رو قبول نمیكنه..
عالی ولازم بود.
التماس دعا
مهدی کریمی
شنبه 1392/01/10 13:49
سلام عرض تسلیت به مناسبت ایام جانسوز شهادت مادرسادات(س)...
حجاب فقط مربوط به زنها نمیشه بلکه با توجه به آیات قرآن میدونیم که در بسیاری از موارد شامل مردها هم میشه.متاسفانه در جامعه اسلامی ما اتفاقاتی که نباید بیفته تا به الان افتاده و وضع پوشش صحیح اسلامی و مدنظر آرمانهای انقلابمون در بعضی از جوون ها(دختر و پسر) یا حتی خیلی از بزرگترها دیگه دیده نمیشه.کاری با هموطنای غیر شیعه هم نداریم ، اونایی که شیعه علی(ع) هستند ، درسته که بجای الگو برداری از حضرت زهرا(س) یا حضرت زینب(س) یا... در حجاب و پوشش ، از افراد سست ایمان یا شاید بی دینی مثل مجریان شبکه های ماهواره ای(نظیر manoto)الگوبرداری کنند؟

به نظرم تا کسی به حقیقت حجاب واقعی پی نبره نمیتونه از این نعمت استفاده کنه.بعضا تو برخی از آشناها یا اقوام دیدم دخترایی که محجبه بودن ولی متاسفانه بعداز فوت پدر یا همسر وضع حجابشون بهم میریخت. این یعنی بی بصیرتی نسبت به حجاب.

درد جامعه اسلامی ما از این باب زیاده متاسفانه تو کشور ما بیشتر در مورد حجاب خوب صحبت میشه اما خبری از راهکارعملی نیست.

با آرزوی موفقیت برای شما، انشاالله قدم خیری که تو راه ترویج این حقیقت فاطمی برداشته اید به سرانجام و نتیجه ای نیک و مورد پسند یوسف زهرا(ع)ختم بشه.
یاعلی مدد
محمد صالح
جمعه 1392/01/9 18:15
من هم ایام فاطمیه رو به ساحت مقدس آقا امام زمان که صاحب عزای اصلی شهادت حضرت فاطمه هستند و همچنین به شیعیان تسلیت عرض میکنم.

بنا به فرموده حضرت امام جعفر صادق (ص) بی حجابی و بی عفتی خودش نتیجه یک گناه دیگه ست و اون هم موسیقی و غناء است. ایشون فرمودند که شنیدن موسیقی حیا رو از زن و غیرت رو از مرد میگیره...
الان که دقت میکنم میبینم بد جوری مبتلا به این قضیه شدیم. خیلی ها رو میشناسم که از بزرگ ترین دغدغه هاشون اینه که آلبوم فلان خواننده کی بیرون میاد . من که خودم تصمیمم این بود که انشالله توی این سال جدید دقت بیشتری به این قضیه کنم و تا میتونم این قضیه رو یادآوری کنم .
مساله حجاب پشتوانه اجتماعی هم میخواد و حتی درفتوای امام خمینی برای حجاب جو و فضای جامعه در اون لحاظ شده. اما باید برای ایجاد این جو واقعا تلاش کنیم همونطوری که دشمنمون برای بیحجابی شدیدا داره زحمت میکشه و برنامه ریزی میکنه.

انشالله توی دانشگاه خودمون شاهد بهتر شدن وضعیت حجاب باشیم وهمه مون با زبان و عمل نصرت کننده دینمون باشیم.

ممنون از مطلب کاملتون.
yazdi
چهارشنبه 1392/01/7 21:47
هر چیزی که توی جهان وجود داره، حجاب داره:زمین با لایه ازن محافظت می شه،
جوهر و مرکب اگر بدون محفظه باشن خشک میشن،
سیب بدون پوست فاسد می شه
زنان هم جواهرات زیبایی هستندو حجاب از زیباییشون محافظت میکنه.

ی حدیثی از امام علی علیه السلام هست که محتواش اینه:"تکبر از همه انسانها مذموم است مگر از زنان در مقابل مردان نامحرم. زن باید درمقابل مرد نامحرم متکبر باشند،این برای حفظ کرامت زن است."

ممنون خانوم پرناک
محسن
چهارشنبه 1392/01/7 19:32

ایام ماتم بار فاطمیه رو تسلیت عرض میکنم

خداروشکر خیلی دقیق و مفید بود .
خداوند شرم و حیایی اختصاصی به زن داده تا ارزش خودشو زیر پا نذاره از اونطرف هم به مرد غیرت داده
ولی این حیا و غیرت اگه به دست خود ما و در طول زندگی پرورش و پردازش داده نشه هیچکدوم نمیتونه به تنهایی جلوی انحراف ما رو بگیره
وقتی یک زن شرم و حیا رو زیر پا میذاره، اینجاست که غیرت و مردانگی مرده که باید از انحراف اون زن جلوگیری کنه و وقتی یک مرد غیرتش را میفروشد، زن با حیای خود باید ارزش خودش رو فنا نکنه
و خودتون حساب کنید مردی که برا ناموس خودش غیرتی نداشته باشه، امکان داره در امنیت سایر زنان جامعه اختلال ایجاد نکنه ؟!؟
لذا اینجاست که اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش به چشم میاد
بنابراین قسمتی از بی حجابی های جامعه ی ما برمیگرده به کوتاهی برخی مبلغان دینی ما و همچنین مردای جامعه ما
جوامع غربی با ترویج همین تفکر فاسد و با همین نگاه های فاجعه انگیز ملتشان را به خوابی خییییلی عمیق فرو برده اند
ولی من مسلمون نوعی باید اینو بدونم که هرچقدر حجابمو حفظ کنم، نمازمو ترک نکنم و مواظب اعمال "خودم" باشم، اگه "امر به معروف" و "نهی از منکر" رو ترک کنم، کوتاهی کردم .

واقعا استفاده کردیم، ممنون!
منصورزاده
چهارشنبه 1392/01/7 16:32
این نوع برخورد بازنی که الگوش باید حضرت زهراباشه مایه تاسفه ..............
حتی قبل از اسلام هم تو بعضی ازملل حجاب وجودداشته.حتی بعضااین نوع حجاب خیلی هم شدید بوده مثلا تو کتاب تارخ تمدن نوشته شده که"اگر زنی به نقض قانون یهود می پرداخت چنانکه مثلا بی آنکه چیزی بر سر داشت به میان مردم می رفت و یا صدایش آنقدر بلند بود که چون در خانه تکلم می کردهمسایه ها سخنانش را می شنیدند در آن صورت مرد حق داشت بدون پرداخت مهریه او را طلاق دهد!!!!
حالا اینا با این وضشون شدن مدافع حقوق ما!!!!!جالبه!!!
من فک میکنم متاسفانه غرب کم کم داره تو این راه یعنی بی حجاب کردن زنان مسلمان موفق میشه چون روز به روز شاهد این هستیم که چقدر راحت خانم ها دارن آراستگی و زیبایی خودشون یعنی حجابشون رو از دست میدن .
امیدوارم سو بر داشت نشه اما متاسفانه مردان ما هم خیلی بی غیرت شدن مادر شهید سید احمد موسوی نژاد میگفتن زمانی که ایشون می خواستن همسر انتخاب کنن یکی از ملاکهاشون این بوده که حجابشون طوری باشه که به حجاب همسرشون افتخار کنن ،اما الآن کاملا بر عکس شده و مثل اینکه حجاب داشتن زن مایه ننگ مردشده!!! رسول خدا هفت گروه رو لعن کردن ی دسته از اونها مردانی هستن که از زنان خود غافل اند .ما خودمون هم داریم به این معرکه ای که غرب واسرائیل راه انداختن ندونسته دامن میزنیم .سخته تو جامعه اسلامی زندگی کنی ولی زمانی که با حجاب میبیننت تعجب کنن و تو علامت سئوالا رو تو نگاهشون ببینی !اینا که خوبه گاها چون با حجابی خیلی معذرت می خوام بهت امل و عقب افتاده هم گفته میشه فقط به خاطر اینکه به دستور خدا گوش میکنی و دلت نمی خواد زیباییت رو نامحرم ببینه....
ای کاش حداقل تو محیط هایی مثل دانشگاه طوری اطلاع رسانی بشه که زن‌هامتوجه بشن که با اختیار پوشش مناسب به عزت، حرمت، حریت و کرامت انسانی دست پیدا میکنن و از اونجایی که تو طبیعت، بر پیکر و روح زنان جاذبه‌های مختلف قرار داده شده، زن نمی‌تونه با هر هیبت و هیئتی وارد اجتماع بشه ،یکی از فلسفه‌های حجاب همینه که خیلی هم منطقیه یعنی دختران ما وقتی رعایت بحث حجاب را نمی‌کنند نگاه بسیار تحقیر آمیزی به خودشون دارند.
شهید فرزانه :خواهرم زینب گونه حجابت را که کوبنده تر از خون من است حفظ کن.
ممنون مهلا جان حق مطلبو ادا کردی
ببخشید طولانی شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


هر کس گناهی کند... سه شنبه 1394/03/5
ما مدعیان صف اول بودیم... چهارشنبه 1394/01/5
دلم برای وبلاگمون تنگ شده... یکشنبه 1393/12/17
وای حسین... جمعه 1393/09/14
برسه به دست اونی که میخواد گناهشو ترک کنه جمعه 1393/07/18
فتنه های آخر الزمان سه شنبه 1393/07/15
علمدار پنجشنبه 1393/06/27
یک کتاب جمعه 1393/06/14
باران رحمتت را شكر . . . چهارشنبه 1393/06/5
جلسه بیست و هفتم (پیامبر و قرآن دو بال رسیدن به خدا) دوشنبه 1393/05/20
جلسه بیست و ششم (اهل حق و باطل تا قیامت دشمنند) یکشنبه 1393/05/19
جلسه بیست و پنجم (قرآن آیینه تمام نمای زندگی انسان) شنبه 1393/05/18
جلسه بیست و چهارم (درهای رحمت برای مومنین گشوده است) جمعه 1393/05/17
جلسه بیست و سوم (بازگشت نیكوی اهل تقوی به خدا) پنجشنبه 1393/05/16
جلسه بیست و دوم ( چگونه به صبر ایوب برسیم؟ ) چهارشنبه 1393/05/15
جلسه بیست ویكم ( توجه دائم به خدا ویژگی اصلی بنده های نمونه ) سه شنبه 1393/05/14
جلسه بیستم ( مقام تفویض هدیه پروردگار به برگزیدگان عباد ) دوشنبه 1393/05/13
جلسه نوزدهم ( بنای حكومت اسلامی بر اقامه نماز و ذكر خدا ) یکشنبه 1393/05/12
جلسه هجدهم ( تذكر و یاد خدا دلیل نزول قرآن ) شنبه 1393/05/11
جلسه هفدهم ( تدبر در قرآن زمینه ذكر خدا ) جمعه 1393/05/10
جلسه شانزدهم (خلقت بی هدف نیست) پنجشنبه 1393/05/9
جلسه پانزدهم ( از یاد بردن روز حساب، استقبال از هلاكت ) چهارشنبه 1393/05/8
نماز دوشنبه 1393/05/6
لحظه ای ناب با اساتید اخلاق 2 دوشنبه 1393/05/6
جلسه چهاردهم (فتنه و آزمون لازمه خلافت خداوند در زمین ) چهارشنبه 1393/05/1
سكوت صدای قشنگی ندارد . . . چهارشنبه 1393/05/1
جلسه سیزدهم (انبیاء الگوهای شایسته ی بندگی ) سه شنبه 1393/04/31
جلسه دوازدهم (عبودیت بالاترین مقام آفرینش ) دوشنبه 1393/04/30
شهادت حضرت امیر امومنین علی (علیه السلام) تسلیت باد یکشنبه 1393/04/29
تفسیر سوره مباركه ص جلسه یازدهم « مراحل آفرینش انسان » یکشنبه 1393/04/29
لیست آخرین پستها